A Vestas nyert, de a MAPFRE a kikötői sorozat bajnoka

A Vestas 11th Hour Racing remek versenyzéssel szerezte meg a győzelmet a Volvo Ocean Race göteborgi kikötői versenyén, de a harmadik helyen befutó spanyolok örültek a legjobban, hiszen ezzel bebiztosították első helyüket a sorozaton.

Szöveg: Vitorlázás Magazin, Fotó: VOR

Egy bónusz pont, pontazonosság esetén pedig előrébb sorolás – ez volt a tétje a Volvo Ocean Race hosszú etapjai mellett futott kikötői versenysorozatának. És persze a kilátogató nézők szórakoztatása, akik a stadionversenyeken közvetlen közelről csodálhatták meg a VO65-ösöket. A csoda megmaradt az utolsó, hágai fordulóra is, de a tét már nem: a göteborgi futamon szerzett harmadik helyével ugyanis a MAPFRE bebiztosította bajnoki címét ebben a „mini” szériában. A spanyolok ugyanis immár 11 pontos előnyt építettek ki legközelebbi riválisuk, a Dongfeng előtt az in-port versenyeken, és mivel egy ilyen futamon maximum 7 pont szerezhető, már akkor is bajnokok, ha Hágában elsüllyednek.

„Remek versenyünk volt – kommentálta a göteborgi fordulót Xabi Fernandez, a spanyolok skippere. – Csak az volt a célunk, hogy a Dongfeng előtt végezzünk, és ez még a közepesre sikerült rajtunk ellenére is megoldható feladatnak bizonyult.”

A spanyol csapat persze nem lehetett túl nagy izgalomban a futam előtt, hiszen elegendő volt az ötödik helynél előrébb végezniük – míg a Dongfengnek két győzelemre lett volna szüksége…

A második helyen Az AkzoNobel futott célba, a negyedik pedig a Turn the Tide on Plastic lett. A Dongfeng a rajtnál begyűjtött büntetése miatt a mezőny végére esett vissza.

A Volvo Ocean Race utolsó versenyeiről a Vitorlázás Magazin következő, július 16-án megjelenő 2018/4-es számában részletesen is beszámolunk.