Hírek
Nem kell feltétlenül puccos nagy kikötőben, drága pénzért helyet bérelni, hogy valaki vitorlázhasson. Létezik még kedvezőbb árfekvésű alternatíva: a csónakkikötő. Érdemes ilyen helyen hajót tartani? Ezt a kérdést segítünk eldönteni évek óta csónakkikötőben álló szerzőnk tapasztalatainak megosztásával.
Vajon melyik vitorlás-típus a legideálisabb a Balatonra – vagyis egy sekélyvízű, gyengeszeles, túl hosszú túrákra nem éppen ideális tóra? Ennek igyekeztünk utánajárni Ruják István szakíró segítségével, aki a Magyar Vízek Vitorlásai című könyv szerzőjeként a leginkább szakavatott személy megválaszolni a kérdést. Íme a lista – amely nem rangsor.
A Balaton, Európa egyik legnagyobb tava, nem csupán a nyaralók paradicsoma, hanem meteorológusok számára is izgalmas tanulmányi terület. A tó időjárása számos sajátossággal rendelkezik, melyek közül kiemelkednek az északnyugatról lecsapó szélviharok, amelyek gyakran veszélyhelyzetek forrásai is lehetnek. Ezeket a viharokat a helyiek gyakran „Balaton bóra” néven emlegetik, utalva azok hirtelen és erős természetére.
Körbe túrázni a Balatont nem olyan nagy dolog, sokan megcsinálták már. De szép korban és Finn dingivel talán azért kevesebben. Ruják István visszatért egykori olimpiai hajóosztályához és megtett egy maratoni kört, felidézve a daysailing és a vitorlázás igazi szellemét. Élménybeszámoló egy kettős utazásról.
Kövess minket a Facebookon!

- Kezdődik a téli énekesmadár-etetési szezon
- Hallgasd a Balaton jeges hangját!
- A Balatonra is megérkezik a finn Mikulás
- Török Brigi a világ legnagyobb vitorlás fotópályázatának kedvence
- A háborúban mesterségesen elsüllyesztették a halászhajókat, majd kiemelték azokat
- Megnyitott az eplényi sípálya
- 7 fontos tipp, hogy biztonságban légy télen a kocsiban