Sydney-Hobart: összetettben az Alive nyert

Bár a Wild Oats XI szelte át elsőként a képzeletbeli célvonalat a 74. Rolex Sydney-Hobarton, a verseny győztese IRC számítás szerint az ötödik helyen befutó Alive lett.

1979 óta először nyert tasmaniai csapat a Rolex Sydney-Hobarton. Az ötödik helyen befutó 66 lábas Reichel/Pugh által tervezett hajó, az Alive alaposan lemaradt az élen csatázó négy maxi mögött, de az IRC számítás szerint az első helyen végzett. Az Alive a 628 mérföldes verseny során mindvégig a Wild Oats X-essel viaskodva kaparintotta meg az összetett elsőséget.

További részletek a 74. Rolex Sydney-Hobart versenyről a Vitorlázás Magazin következő, 2019/1-es lapszámában!