A „három nővér” csatája

Igazi „matchrace”-hangulatú különversenyt vívott egymással a „három nővér”, vagyis a Nemere II, a Sirocco és a Lillafüred a szeptember végi Benacsek Jenő Emlékversenyen.

Az időjárás igazán kegyes volt a mezőnyhöz, hiszen az első napon 7-13 csomós kifújt nyugatias szélben tudtak négy pörgős futamot lebonyolítani, majd vasárnap egy szép, stabil 5-7 csomós keletiben további 2 futamot – számolt be róla a hunsail.hu. Mind a hat futam igen szoros befutót hozott, jól látszott, hogy elég egyetlen hiba, és máris helycsere van a sorrendben. A három 75-ös versenyét ez alkalommal a Lillafüred nyerte (kormányos: Gál András Levente) 5 ponttal, 4 futamgyőzelemmel, a Nemere II. (kormányos: Pallay Tibor) és Sirocco (kormányos: Cittel Lajos), akik 10-11 ponttal zártak az utolsó befutóra hagyva a döntést. A versenyrendező Edutus Sportklub szombat este hangulatos fogadáson látta vendégül a mezőny és a rendezőség tagjait a balatonfüredi Gapa Terasz és Parkerdőben. A győztes egység – a Herendi Porcelánmanúfaktúra Zrt. jóvoltából – ez alkalommal is egy szép porcelánkupát vihetett haza.