Távolsági menet a Dragon- és Folkboat Ob-n

Túrafutamokkal kezdődött a Folkboat OB és a Dragon flottabajnokság.

A  Folkboat osztály országos bajnokságának első – távolsági – futama, a Fenyves Kupa lassan erősödő – bár hideg – 8-10 csomós szélben indult a hat Folkboat és hat Dragon számára. A Balatonfüred-Balatonfenyves távolsági futam a Balatonvenyves előtt sorra kerülő pályafutamok felvezető versenye volt. A délnyugati szél Révfülöp után gyengülni kezdett, de a Dragon osztály egységei 15 óra után így is be tudtak futni. Első helyen a Freyja ért célba, majd a Nemecsek és a Yorikke követkett – számolt be róla a hunsail.hu.

A Folkboatoknak Fonyód magasságában számukra elfogyott a szél, így az osztály számára a révfülöpi kapu eredménye lett a végeredmény. Az első helyen Zarándok várja a folytatást, második a Cinquecento, harmadik a Mormota.

Fotó: Mag Andrea (MVSz)